hakkımızda

Kullanım Koşulları

LÜTFEN AŞAĞIDAKİ ŞARTLAR VE KOŞULLARI DİKKATLİCE OKUYUNUZ.

Bir Silgi Bir Kalem Projesi dahilinde tüm ziyaretçilerin Kullanım Koşulları'ındaki tüm şartlar ve koşulları kabul etmesini gerekmektedir. Bir Silgi Bir Kalem, LADDER (Lider Adaylarını Destekleme Derneği) çatısı altında gerçekleştirilen bir projedir ve projenin yasal yükümlülükleri LADDER'e aittir. Bu sebeple, okumakta olduğunuz bu Kullanım Koşulları'ında "biz" ve "bizim" ifadeleri aksi belirtilmedikçe LADDER anlamında gelmektedir.

Birsilgibirkalem.org Kimdir?

Yukarı

LADDER kar amacı gütmeyen sosyal yardım kurumudur. LADDER, öğretmenlerin ihtiyaçları tanımladığı ve bireylerin bu ihtiyaçları karşılayabildiği bir online platform kullanarak devlet okullarındaki eğitim kalitesini yükseltmeyi amaçlamaktadır. Sitemizde sunulan tüm içerik, bilgilendirme, görsel, text, ses, video, logo, altyapıda kullanılan yazılım ve sitede yapılacak olan tüm güncellemeler Kullanım Koşulları'nın kapsamına girmektedir.

Erişilebilirlik

Yukarı

Yasaklı olan yerlerde bu siteye erişilememektedir. Siteyi kullanarak (1) verdiğiniz tüm bilgilerin doğru ve eksiksiz olduğunu; (2) 18 yaşından büyük olduğunuzu ya da ebeveynlerinizin gözetimi altında olduğunuzu; ve (3) siteyi kullanışınızın hiçbir yasa ya da yönetmeliği ihlal etmediğini beyan ve garanti etmiş olursunuz. Bu kuralların herhangi birinin ihlali durumunda siteyi kullanımınıza son verilebilir.

Bağlayıcı Sözleşme

Yukarı

Ziyaretçi, Öğretmen ya da Bağışçı olarak sitemizi kullanarak Kullanım Koşulları'nın bağlayıcılığını kabul etmiş olursunuz. Sitenin siz ya da sizin yetki verdiğiniz kişiler tarafından kullanımı bu Kullanım Koşulları'nın izin verdiği durumlar dışında yasaktır. Bağışçılar ve öğretmenler için aşağıda açıklanan belirli kullanım koşulları vardır.

LADDER'in Gizlilik Sözleşmesi bu Kullanım Koşulları'nın bir parçasıdır.

Siteyi kullanırken verdiğiniz her türlü kişisel bilgi LADDER tarafında gizli tutulur. Detaylar için lütfen Gizlilik Sözleşmesi'ni okuyunuz. Bu Kullanım Koşulları, LADDER Gizlilik Sözleşmesi'ni kapsamaktadır. Kullanım Koşulları'nı kabul ederek Gizlilik Sözleşmesi'ndeki kurallara uymayı kabul etmiş olursunuz.

Tescilli Malzemelerimiz

Yukarı

Sizi sitemizi aşağıdaki kurallar dahilinde kullanmaya davet ediyoruz:

1. Site, yazılım ve içerik sadece bu Kullanım Koşulları'nda belirtilen amaçlar için kullanılabilir.

2. Sadece, herhangi bir telif hakkı, ticari marka veya diğer mülkiyet bildirimlerini silmemek veya değiştirmemek kaydıyla, ticari olmayan kullanım için ilgili içeriğin bir kopyası alınabilir. Bunun ötesinde, herhangi bir metin, logo, grafik, ses, görüntü, fotoğraf veya yazılım değiştirilemez, kopyalanamaz veya başka bir şekilde dağıtılamaz ya da LADDER'in yazılı izni olmadan kullanılamaz.

3. Aksi burada açıkça belirtilmediği sürece, önceden yazılı izni olmaksızın, herhangi bir bilgi veya içerik değiştirilemez, kopyalanamaz, dağıtılamaz, iletilemez, postalanamaz, yayınlayamaz, lisansı alınamaz, link verilemez, tanıtılamaz, indirilemez, daha sonra kullanmak üzere saklanamaz, transfer edilemez ya da türev çalışmalar oluşturulamaz.

4. Sitede kullanılan yazılım satılamaz, decompile edilemez, parçalanamaz ve farklı bir forma dönüştürülemez.

Sitede yer alan bilgi, tasarım, düzenleme, içerik ve yazılım telif hakkı ve diğer kanunlar tarafından korunan öğeler içermektedir ve özellikle belirtilen durumlar dışında tamamen veya kısmen, kopyalanamaz veya taklit edilemez. Tüm içerik, yazılım ve materyallerin kullanım hakkı aksi belirtilmediği sürece LADDER'e aittir. "Birsilgibirkalem.org" marka ve logosunun tüm hakları LADDER'e aittir. Site içeriğindeki bireylerin isimleri ve fotoğrafları indirilemez veya başka bir şekilde kopya edilemez.

Tüm Site içeriği ve yazılımı, zaman zaman haber vermeksizin, LADDER tarafından değiştirilebilir veya güncellenebilir. LADDER tespit etmemiş olsa dahi siteyi ya da siteden alınan herhangi bir bilgiyi bir başkasını rahatsız etmek, suistimal etmek, zarar vermek ya da reklam yapmak için kullanmak bu Kullanım Koşulları'nın ihlalidir. Sitenin, içeriğin ve yazılımın her türlü izinsiz kullanımı, telif hakkı yasaları, ticari yasalar, mahremiyet ve tanıtım yasaları ve yürürlükteki yönetmelik ve tüzükleri hlal ediyor olabilir.

Sorumluluk Reddi

Yukarı

Biz, güvenli ve doğru bir site sağlamak için makul bir çaba göstermekteyiz, ama hiçbir garanti verememekteyiz. LADDER, uygun gördüğü her durumda site kullanımını kısıtlama hakkını gizli tutmaktadır.

AÇIKÇA ANLIYOR VE KABUL EDİYORSUNUZ Kİ: SİTEYİ, İÇERİĞİ VE YAZILIMI KULLANIM RİSKİ SİZE AİTTİR. TÜM İÇERİK VE YAZILIM "OLDUĞU GİBİ" VE "MEVCUT OLDUĞU ŞEKİLDE" ESASINA GÖRE SUNULMAKTADIR. LADDER, DAHİL ANCAK BUNLARLA SINIRLI OLMAMAK ÜZERE, ÖRTÜLÜ TİCARET GARANTİLERİ VE BELİRLİ BİR AMACA UYGUNLUĞUN GETİRDİĞİ TÜM GARANTİ VE ŞARTLARI AÇIKÇA REDDEDER. LADDER ŞUNLARI GARANTİ ETMEZ; (i) İÇERİK VE YAZILIMIN DOĞRU, KESİNTİSİZ, VİRÜS İÇERMEYEN, HATASIZ OLDUĞUNU; (ii) İÇERİK VE YAZILIMIN KULLANARAK ALINAN SONUÇLARIN GÜVENİLİR OLDUĞUNU; VE (iii) YAZILIMDAKİ HATALARIN DÜZELTİLECEĞİNİ.

Sorumluluğun Sınırlandırılması

Yukarı

HİÇ BİR DURUMDA, LADDER, LADDER ÇALIŞANLARI, ARACILARI, İŞTİRAKLERİ, YÖNETİCİLERİ, GÖREVLİLERİ, TEMSİLCİLERİ, TAŞERONLARI, DANIŞMANLARI VE GÖNÜLLÜLERİ YA DA SİTENİN YARATILIŞ, ÜRETİMDE GÖREV ALAN HİÇ KİMSE SİTENİN, İÇERİĞİN VE YAZILIMIN KULLANIMINDAN YA DA KULLANILAMAYIŞINDAN KAYNAKLANAN HİÇBİR SONUÇTAN SORUMLU DEĞİLDİR. SİTEYİ KULLANARAK, SİTE KULLANIMINDAN KAYNAKLANABİLECEK KAYIPLAR VE ZARARLAR NEDENİYLE LADDER'İ VE YAN KURULUŞLARINI DAVA ETME HAKKINDAN FERAGAT ETMİŞ OLURSUNUZ.

ANLAMIŞ VE KABUL ETMİŞ OLURSUNUZ Kİ LADDER VE YAN KURULUŞLARI HERHANGİ BİR PERFORMANS HATASI, KUSUR, İHMAL, KESİNTİ GECİKME VE VİRUS KAYNAKLI ZARARLARDAN SORUMLU DEĞİLDİR, VE LADDER VE YAN KULUŞLARI SİTEDEKİ MATERYALLERİN KULLANIMDAN YA DA KULLANILAMAYIŞINDAN KAYNAKLANAN ZARARLARDAN İHMAL DURUMUNDA YA DA ZARARIN GERÇEKLEŞME İHTİMALİ HAKKINDA BİLGİLENDİRİLMİŞ OLSA DAHİ SORUMLU DEĞİLDİR

LADDER, içerik, yazılım ve sitedeki diğer materyalleri kullanımızın üçüncü şahısların haklarını ihlal etmediğini garanti etmez.

Diğer Web Siteleri

Yukarı

LADDER sitesi size kolaylık olması için diğer web sitelerine("Bağlantılı Siteler") link verebilir. Bu Bağlantılı Siteler, LADDER tarafından yönetilmemektedir ve bu sitelerin içerik, ürün, hizmet, aktivite ve kurallarından LADDER sorumlu değildir. Herhangi bir sitenin Bağlantılı Siteler arasına girmesi, bu sitenin LADDER tarafından onaylandığı anlamına gelmemektedir.

Link Köprüsü Kurmak İsteyen Web Siteleri

Yukarı

Uygun link köprüleri sitemize kabul edilmektedir. LADDER sitesine link köprüsü kurarak, site içeriğinizin LADDER'in amaçlarına uygun ve uyumlu olduğunu garanti edersiniz. Aksi durumlarda, sitemize link vermeyiniz. LADDER, sitesine verilen linkleri feshetme hakkını saklı tutar.

Herhangi bir LADDER marka hakkı, ticari hakkı ve içerik kullanımı LADDER'e aittir ve kopyalanması, değiştirilmesi, yayımlanması yasaktır. LADDER talebi üzerine, linki kaldırmak ve marka hakkı, ticari hakkı ve dişer içerikleri kullanmayı durdurmak durumundasınız.

LADDER Aracılığıyla Bağış Yapmak

Yukarı

LADDER, kar amacı gütmeden öğretmenler ve bağışçıları biraraya getiren, öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılamayı amaçlayan bir sosyal yardım kuruluşudur. LADDER aracılığıyla yapılan bağışların tamamı, yardım programını gerçekleştirmek için kullanılır. Yapılan bağışın yerine ulaşması için gerekli olan nakliye ücretleri ve posta-kargo masrafları ile kredi kartı işlemlerinden doğan benzeri masrafları LADDER, yapılan bağıştan karşılayabilme hakkına sahiptir.

Tüm bağışlar yasaların izin verdiği ölçüde vergiden düşülebilir niteliktedir.

Bağışçılar talep ettikleri takdirde LADDER kanuni defter kayıtlarında kendilerinin yaptıkları ödemenin yer aldığını gösteren belgeleri isteyebilirler.

Bağışçılara İlişkin Özel Hükümler

Yukarı

Birsilgibirkalem.org okullara yardım programı ile ilgilendiğiniz için teşekkür ederiz. Bağışlar için üye olma işlemleri sırasında "Kabul Ediyorum" bölümünü tıklayarak bağışçılara ilişkin aşağıdaki hükümleri kabul etmiş bulunuyorsunuz.

Bağışçı Temsilleri

Bağışçı olarak, aşağıdaki koşulları kabul etmiş olursunuz:

1. 18 yaşından büyük ya da ebeveynlerinizin gözetimi altında olduğunuzu;

2. LADDER'e vermiş olduğunuz bilgilerin doğru olduğunu ve doğru kalması için güncelleyeceğinizi;

3. Yaptığınız her yardımın yasal olduğunu.

Bağışçıların Sorumlulukları

Sitenin bağışçılara özel kısımlarına girmek için kullandığınız kullanıcı adı ve şifrenin gizlilik ve kullanımından ve üçüncü şahıslarla paylamamaktan sorumlusunuz. Başka hiçbir Bağışçı ya da Öğretmen'in hesabı, kullanıcı adı ve şifresini kullanmamayı kabul etmektesiniz. Siteden çıkarken hesabınızı kapatacağınızı ve şifre ve hesabınızın sizin dışınızda kullanımını LADDER'e bildireceğinizi kabul edersiniz. Hesabınız ve şifreniz kullanılarak yapılan her işlemin sorumluluğunu almaktasınız. Tüm önerileriniz ve yorumlarınızın hakkı LADDER'e aittir.

Bu Kullanım Koşulları'nda yer alan LADDER haklarına ek olarak, bağışlarınızla ilgili LADDER'in size gönderdiği her türlü materyal kişisel, ticari olmayan kullanım içindir ve dağıtılamaz, yayımlanamaz, kopyalanamaz. Katılımcıların haklarını ve mahremiyetlerini korumaya yönelik kısıtlamaların kritik öneminin bilincinde olarak, bu kısıtlamarın ihlali halinde LADDER'e ve başkalarına onarılamaz kayıplar, tespit edilmesi güç miktarda hasar ve zarar verebileceğini ve ihlal halinde LADDER'in materyalleri dağıtma, yayımlama ve kopyalama faaliyetini durdurmak için mahkemeye başvuracağını kabul etmiş olursunuz.

LADDER'in Sunduğu Hizmetler

Öğretmenlerin sadece ürün katoloğunda yer alan ve kendilerine ayrılan limitleri geçmeyen talepleri sisteme girmelerine izin verilir. Girilen taleplerin uygunluğu ve okul lokasyonlarının doğruluğu LADDER'in denetimi altındadır. Bağışlar sonucunda teşekkür notlarının yazılması, gönderilmesi ve fotoğraflar konusunda LADDER elinden gelen tüm çabayı göstermektedir.

Yardım yola çıktıktan sonra Öğretmen talebinde değişiklik olması durumunda Bağışçı, yardımını kendi seçeceği başka bir okula yönlendirebilir.

Bağışlar için siteye verilen her türlü kişisel ve finansal bilgi Gizlilik Politikası çerçevesinde saklı tutulur.

LADDER, gerekli gördüğü durumlarda herhangi bir Bağışçı'yı site kullanımından men etme hakkını saklı tutar. Yaptığınız tüm bağışlar, sitede belirtilen koşulların tamamına uygun olmalıdır.

Sorumluluk Reddi

Sorumlu Öğretmenin başka bir okula geçmesi durumunda Öğretmen değişikliği LADDER'e bildirene kadar sitede eski okulun bilgileri yayınlanıyor olabilir. Ayrıca, bağışların bir kısmı adres bilgisi güncellenmeden önce yapılmış olsa dahi bu Öğretmenin talepleri yeni okuluna gönderilebilir.

Herhangi bir Öğretmen bağışları aldıktan sonra geri bildirimde bulunmayabilir. Bu tarz durumlarda, tüm Bağışçılar LADDER tarafından bilgilendirilecektir ve o Öğretmen siteyi kullanmaktan men edilecektir.

Bağışlarla elde edilen materyallerin kullanarak okullarda yapılacak çalışmaların başarısından LADDER sorumlu değildir.

Bağışçı olarak sitemize üye olanlar, LADDER tarafından kendilerine e-mail, telefon veya SMS yoluyla ulaşılmasını önceden kabul etmiş olurlar. Bu bilgilerin üçüncü şahıslar ile paylaşılmayacağını taahhüt ederiz.

Öğretmenlere İlişkin Özel Hükümler

Yukarı

Birsilgibirkalem.org okullara yardım programı ile ilgilendiğiniz için teşekkür ederiz. Yardım talebi için üye olma işlemleri sırasında "Kabul Ediyorum" bölümünü tıklayarak öğretmenlere ilişkin aşağıdaki hükümleri kabul etmiş bulunuyorsunuz.

Öğretmen Temsilleri

Öğretmen olarak, aşağıdaki koşulları kabul etmiş olursunuz:

1.Belirttiğiniz okulda halen çalışmakta olan lisanslı öğretmen, kütüphane görevlisi, rehber danışman ya da öğrencilerle doğrudan çalışan diğer devlet okulu çalışanı olduğunuzu;

2. Talep ettiğiniz bağışın yasal ve eğitim standartlalrına uygun olduğunu; LADDER'e verdiğiniz tüm bilgilerin doğru olduğunu ve doğru kalması için güncelleyeceğinizi;

3.Talep ettiğiniz tüm bağışların sadece sizin sınıfınız ve öğrencileriniz için olduğunu, başka bir öğretmen veya sınıf için olmadığını;

4. LADDER'e sunduğunuz fikirlerin tüm haklarına sahip olduğunuzu, bunların uygunluğundan ve yasalara uygunluğundan tek başınıza sorumlu olduğunuzu, ve bunların kullanımının LADDER'in üçüncü şahıslarına haklarını ihlal etmesine sebep olmayacağını.

Öğretmenlerin Sorumlulukları

Sitenin öğretmenlere özel kısımlarına girmek için kullandığınız kullanıcı adı ve şifrenin gizlilik ve kullanımından ve üçüncü şahıslarla paylaşmamaktan sorumlusunuz. Başka hiçbir Bağışçı ya da Öğretmen'in hesabı, kullanıcı adı ve şifresini kullanmamayı kabul etmektesiniz. Siteden çıkarken hesabınızı kapatacağınızı ve şifre ve hesabınızın sizin dışınızda kullanımını LADDER'e bildireceğinizi kabul edersiniz. Hesabınız ve şifreniz kullanılarak yapılan her işlemin sorumluluğunu almaktasınız. Tüm önerileriniz ve yorumlarınızın hakkı LADDER'e aittir.

Bu Kullanım Koşulları'nda yer alan LADDER haklarına ek olarak, bağışlarınızla ilgili LADDER'in size gönderdiği her türlü materyal kişisel, ticari olmayan kullanım içindir ve dağıtılamaz, yayımlanamaz, kopyalanamaz. Öğrenci teşekkür notlarının hazırlanmasından ve öğrenciyi belirleyecek hiiçbir kişisel bilgi içermemesinden sorumlusunuz. Katılımcıların haklarını ve mahremiyetlerini korumaya yönelik kısıtlamaların kritik öneminin bilincinde olarak, bu kısıtlamarın ihlali halinde LADDER'e ve başkalarına onarılamaz kayıplar, tespit edilmesi güç miktarda hasar ve zarar verebileceğini ve ihlal halinde LADDER'in materyalleri dağıtma, yayımlama ve kopyalama faaliyetini durdurmak için mahkemeye başvuracağını kabul etmiş olursunuz

Zaman zaman LADDER yada LADDER adına üçüncü bir şahıs sitenin kullanımıyla ilgili size önemli e-postalar gönderebilir. Bu e-postaların içeriğini biliyor olmak sizin sorumluluğunuzdadır

LADDER'e Verdiğiniz Haklar

Çalışmalarınızın(çektiğiniz fotoğraflar dışında) sahiplik haklarını elinizde tutmakla beraber, LADDER'e ilettiğiniz tüm bilgi, fikir, materyal ve çalışmaların aktivite ve tanıtımlarda kullanma, kopyalama, yayımlama, türev ürünler yaratma haklarını daimi ve geri alınamaz şekilde LADDER'e vermiş olursunuz.

LADDER, gerekli gördüğü durumlarda herhengi bir öğretmenin siteyi kullanımını engelleme hakkını saklı tutar.

Eğer talebiniz ve kullanım amcınız uygun bulunup sitede yayınlandıysa bağışlanan materyallerin belirttiğiniz amaç için kullanılacağını kabul etmiş olursunuz.

Eğer yardım talebiniz LADDER tarafından onaylanır ve bağış gerçekleşirse, bağışlanan materyallerin sadece yardım talebinde belirtmiş olduğunuz amaç doğrultusunda kullanılacağını kabul edersiniz. Talep edilen kaynakların belirttiğiniz şekilde ve öğrenciler için kullanılacağını kabul edersiniz.

Öğrencilerin fotoğraflarını çekmek için gerekli çabayı göstermelisiniz. Kabul edersiniz ki gönderdiğiniz teşkkür notları ve fotoğraflar gelecekteki talep hakkınızı etkilemektedir.

Sorumluluk Reddi

LADDER hiçbir talebi ya da materyali gizli tutmak zorunda değildir.

Anlaşma İptali

Yukarı

Siteden aldığını tüm materyalleri kaldırarak, Bağışçı ya da Öğretmen hesabınızı iptal ederek ve siteyi kullanmayı bırakarak bu Kullanım Koşulları'nı iptal edebilirsiniz. LADDER, herhangi bir sebeple, uyarıda bulunmadan Kullanım Koşulları'nı iptal edebilir. İptal halinde, siteden aldığınız tüm materyalleri yoketmeli ve siteyi kullanmamalısınız.

Diğer

Yukarı

Bu Kullanım Koşulları, Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına uygundur. Bu kullanım koşullarının geçerliliği veya varlığı ile ilgili olanlar dâhil olmak üzere kullanım koşulları ya da web sitesini kullanmanızla ilgili ya da buna bağlı olarak çıkabilecek her türlü uyuşmazlık Türk yasalarına göre, Türkiye Cumhuriyeti mahkemelerine intikal edeceğini kabul etmiş olursunuz.

Uyuşmazlıkların Çözümü

Yukarı

BU KULLANIM KOŞULLARI TARAFLARIN UYGULAYABİLECEĞİ BAĞLAYICI TAHKİM HÜKÜMLERİ İÇERMEKTEDİR.

Site kullanımıyla ilgili her türlü anlaşmazlık sizin ve LADDER'in ortaklaşa belirleyeceği bir hakem tarafından Türk Tahkim Kurulu'nun Ticari Tahkim Kuralları'na göre çözümlenecektir. Bu tarz anlaşmazlıkların tamamı bireysel bazda çözülecek ve üçüncü şahısların dâhil olmasına izin verilmeyecektir.

Tazminat

Yukarı

Aşağıda belirtilen durumlar sonucunda LADDER ve iştiraklerinde sebep olabileceğiniz avukatlık ücretleri de dahil olmak üzere, kayıp, sorumluluk, hasar veya cezaları ödemeyi kabul edersiniz. (1) Kullanım Koşulları'nı ihlal ederek siteyi kullanmak; (2) herhangi bir yasayı ya da düzenlemeyi ihlal etmek; (3) burada belirtilen sorumluluklarınızı ihlal etmek; veya (4) LADDER'e sunduğunuz içerikler.

LADDER'e Ulaşın

Yukarı

Site ya Kullanım Koşulları hakkındaki sorularınız için destek@birsilgibirkalem.org adresine e-posta göndererek bize ulaşabilirsiniz. Sorularınızı, fikir ve önerileriniz duymaktan memnuniyet duyarız.

Bütün Anlaşma

Yukarı

Bu Kullanım Koşulları, Öğretmenler ve Bağışçılara özel hükümler dahil olmak üzere LADDER ve sizin aranızda site, içerik ve yazılım kullanımına dair bir anlaşmadır ve önceki anlaşmaları geçersiz kılar. LADDER, bu anlaşmayı yeni versiyonunu sitede yayınlayarak haber vermeksizin güncelleyebilir. Bu Kullanım Koşulları, LADDER tarafından iptal edilene kadar geçerlidir. İptal halinde, bu Kullanım Koşulları'ndaki kısıtlamalar, yükümlülükler ve tazminatlar geçerli kalacaktır.

Bu Kullanım Koşulları 09/10/2011 tarihinde güncellenmiştir.

Bir Silgi Bir Kalem
feedback