hakkımızda

Gizlilik Politikası

LADDER

Bir Silgi Bir Kalem, LADDER (Lider Adaylarını Destekleme Derneği) çatısı altında gerçekleştirilen bir projedir ve projenin yasal yükümlülükleri LADDER'e aittir. Bu sebeple, okumakta olduğunuz bu Gizlilik Sözleşmesi'nde Bir Silgi Bir Kalem Projesi'nin gizlilik faaliyetleri LADDER tarafından açıklanmaktadır. LADDER olarak gizliliğiniz bizim için önemlidir. Bu Gizlilik Sözleşmesi'nin amacı, sitede sizden alınan bilgilerin nasıl ve ne amaçla toplandığı, nasıl güncellenebileceği ve siteyi kullanırken karşılaşabileceğiniz başka şahıslara ait bilgilerle ilgili sorumluluklarınız hakkında sizi bilgilendirmektir. Gizlilik Sözleşmesi kapsamına sadece sitemizde sizden online olarak alınan bilgiler girmektedir.

1. LADDER Nasıl Bilgi Toplar?

Yukarı

Web sunucumuz otomatik olarak domain adı ve IP adresini tanır ve kaydeder. Ayrıca, ziyaretçilerimizin aktivitelerimizde yer almak için gönüllü olarak verdikleri bilgiler de kayıt altında tutulur. Hesap açmak için verilen kişisel bilgiler LADDER tarafından tutulur. Hesap açarken isim, e-posta adresi, adres bilgileri, telefon numarası gibi bilgiler alınır. Eğer web tarayacısında çerezlere izin vermişseniz ziyaretiniz sırasında yaptıüğınız aktiviteleri takip etmek amacıyla ziyaretiniz boyunca kalacak olan çerez dosyası oluşturulur. Bu bilgiler, site içeriğini geliştirmek ve kişiye özel içerik sunmak için kullanılır.

2. LADDER Bilgilerinizi Nasıl Korur?

Yukarı

LADDER, siteye vermiş olduğunuz kişisel bilgilerinizi izinsiz kullanım ve ifşaya karşı korumak için çaba göstermektedir. Kişisel bilgilerinizin bulunduğu alana başka kullanıcıların girmesine izin verilmez. Tüm kredi kartı bilgileriniz SSL güvencesi altındadır ve ödeme işlemi tamamlandıktan sonra hiçbir kredi kartı bilgisi tutulmamaktadır.

3. LADDER Bilgilerinizi Nasıl Kullanır?

Yukarı

3.1 Genel. LADDER şu amaçlarla bilgilerinizi kullanır: bağış taleplerini değerlendirmek, onaylanan talepleri site ziyaretçilerine ve potansiyel bağışçılara göstermek, site içeriğini geliştirmek ya da her bir kullanıcı için özelleştirmek, hizmetlerimizi geliştirmek ve size ulaşmak.

3.2 Size Ulaşmak. Sitemizde hesap açarak aktiviteleriniz, onay iletileri, güncellemeler ve geribildirimler hakkında mail almayı kabul etmiş olursunuz.

Vermiş olduğunuz e-posta adresleri sadece LADDER ve aktiviteleri ile ilgili e-postaları göndermek için kullanılır. LADDER, e-posta gizliliğine önem verir ve e-posta adreslerinin satılmayacağını, üçüncü kişilerin eline geçmeyeceğini beyan eder.

Online olarak toplanan posta adresleri LADDER tarafından teşekkür notlarının ve foftoğrafların gönderilmesi gibi çeşitli amaçlarla kullanılabilir. Adresler satılmaz, kiralanmaz ya da takas edilmez.

3.3 Bağışlar, Kayıtlar ve Diğer Hizmetler. İsim, kredi kartı numarası, e-posta adresi, posta adresi, telefon numarası, fatura adresi gibi kişisel bilgilerinizi gönüllü olarak vererek bu bilgilerin verildiği amaç doğrultusunda(bağış işlemleri, teşekkür kartı gönderilmesi vs) kullanılmasına izin vermiş olursunuz.

3.4 Data Toplamak. LADDER, site kullanımıyla ilgili (kullanılan servisler, ziyaretçi sayısı vs) bilgi toplayabilir. Bu bilgiler kişisel bilgiler hariç tutularak toplanır ve istatistiksel analiz için kullanılır. Toplanan bilgiler analiz firmalarıyla paylaşılabilir.

4.LADDER Nasıl Bilgi Paylaşır?

Yukarı

LADDER, onayınız olmadan hiçbir kişisel bilgiyi satmaz ya da kiralamaz. Kişisel bilgileriniz sadece kredi kartı işlemlerinin gerçekleşmesi için ve aşağıdaki durumlarda paylaşılır:

4.1 Devlet Emri. LADDER resmi yasalar ve düzenlemelere uygun olmak adına ya da geçerli bir mahkeme celbine yanıt olarak LADDER'in ya da başkalarının haklarını korumak için bilgilerinizi paylaşabilir.

4.2 Ticari Değişiklikler. LADDER'in başka bir şirketle birleşmesi, devrolması, varlıklarının bir kısmı veya tamamının satılması gibi bir durumda kişisel bilgilerinizin transfer edilmesi hakkını saklı tutar.

4.3 Anlaşmalı Kurumlar ve Diğer Üçüncü Şahıs Servis Sağlayıcıları. LADDER, anlaşmalı kurumlar ve diğer üçüncü şahıs servis sağlayıcılarıyla çalışabilir. Bu firmalar, görevlerine göre kişisel bilgilerinize ulaşabilirler. Ancak, bilgilerinizi başka hiçbir amaçla kullanamazlar.

4.4 Üçüncü Şahıs Websiteleri. LADDER siteden link verilen sayfaların içeriğinden, hizmetlerinden, gizlilik politikalarından, aktivitelerinden, sponsorlarından ve ortaklarından sorumlu değildir.

5. Ebeveynlerin Dikkatine

Yukarı

Sitenin çocuklar tarafından kullanılması (Kullanım Koşulları'nda belirtildiği üzere ebeveynlerin gözetimi altında) çocukların hiçbir kişisel bilgisinin ifşa edilmesini gerektirmez. LADDER, hiçbir çocuğa ait kişisel bilgiyi toplamak niyetinde değildir.

6. Öğretmenler

Yukarı

Aşağıdaki ek maddeler Öğretmen olarak sitede hesap açmış ve LADDER tarafından Öğretmen olarak bağış talebi girmesi onaylanmış kullanıcılar için geçerlidir:

6.1 Genel Kural. LADDER, öğretmenlerin adını, e-posta dresini, telefon numarasını ve kişisel adresini sadece aşağıda belirtilen durumlarda ifşa eder. Diğer taraftan, öğretmenlerin okul adresi, talep bilgisi ve yardımlarla ilgili geri bildirimleri açıkca sitede ifşa edilir. Bu bilgileri okul çalışanları, diğer öğretmenler, site ziyaretçileri, bağışçılar, anlaşmalı kurumlar görebilir.

6.2 Üyelik Doğrulaması. Öğretmenlerin vermiş olduğu iletişim bilgileri (isim, adres, email, telefon numarası) doğrulama amacıyla çalıştıkları kurum ile paylaşılabilir (Bkz. Madde 4). Paylaşılan bilgiler, sadece amaca yönelik kullanılır ve bu amaç dışında kullanılması yasaktır.

6.3 Bağışlar. LADDER, site ziyaretçilerine yardım taleplerinizle ilgili bilgileri sunar. Materyallerin gönderimiyle ilgili olarak öğretmenlerin adı ve okul adresleri e-ticaret ortaklarıyla paylaşılabilir. LADDER, bu firmaların gizlilik politikalarından sorumlu değildir.

6.4 Okul Çalışanları ve Diğer Öğretmenler. LADDER, bir öğretmenin bilgilerini, bağış talebini ve kendisine gönderilen materyallerin bilgisini çalıştığı okulun idari kadrosu, diğer öğretmenler, okul aile birliği, muhtar ve kaymakama verebilir.

6.5 Bağıçılar. LADDER, Öğretmenin ismini ve bağış talebini bağışçılara ve site ziyaretçilerine verebilir.

7. Kişisel Bilgilerinize Ulaşma ve Değiştirme Haklarınız

Yukarı

Sizin hakkınızda tuttuğumuz kişisel bilgilerinize ulaşma hakkına sahipsiniz. Bu bilgileri görüntüleme, kopyalama ya da posta yoluyla bir kopyasını isteme hakkına sahipsiniz(oluşacak ücretleri karşılamanız talep edilebilir). Ayrıca, bilgilerinizi düzeltme, değiştirme ve silme hakkına sahipsiniz. Bilgilerinize erişim almak ya da değişiklik yapmak için izlemeniz gereken yol şudur:

Aşağıdaki adrese yazılı talepta bulunun:
www.birsilgbirkalem.org
Lider Adaylarını Destekleme Derneği
Askerocağı caddesi No:15
Süzer Plaza ,S-1 No.47 Şişli/İst.

Talepte isminiz, adresiniz, TC kimlik numaranız, telefon numaranızla birlikte hangi bilgimizle ilgili talepte bulunduğunuzu açıkça belirtin. Ayrıca, bu bilgiye ulaşmak mı yoksa postayla kopyasını almak mı istediğinizi de belirtin. Talebinizi takip eden otuz (30) iş günü içinde talebinizi ve yapacağınız değişiklikleri görüşmek üzere LADDER size ulaşacaktır.

8. LADDER'e Ulaşın

Yukarı

Gizlilik Politikası ve LADDER hakkındaki tüm sorularınız için www.birsilgbirkalem.org adresindeki iletişim bilgilerinden ve aşağıdaki adresten bize ulaşabilirsiniz.

Lider Adaylarını Destekleme Derneği
Askerocağı caddesi No:15
Süzer Plaza ,S-1 No.47 Şişli/İst.

Soru ve yorumlarınızı almaktan her zaman mutluluk duyarız.

9. Gizlilik Politikası Değişiklikleri

Yukarı

Bu Gizlilik Politikası, LADDER tarafından zaman zaman değiştirilebilir ve güncellenebilir. Değişiklik yapıldığında Gizlilik Politikası'nın sununda yer alan "son güncelleme tarihi" revize edilir. Periyodik olarak bu Gizlilik Politikası'nı gözden geçirip LADDER'in bilginizi koruma politikalarından haberdar olmanızı öneririz.

Bu Gizlilik Politikası en son 11/10/2011 tarihinde güncellenmiştir.

Bir Silgi Bir Kalem
feedback