hakkımızda

Okullar
Projenin okul tarafını Türkiye'nin dört bir yanındaki öğretmenler üstlenmektedir.

Öğretmenler, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından tanımlanmış online kimlikleri aracılığı ile çalıştıkları okulun yetkili kişisi olarak kayıt olmakta ve okullarını hem görsel hem de yazılı olarak tanıtan okul profilleri oluşturmaktadır. Her okuldan sisteme kayıt olan ve profil sayfasını oluşturan ilk öğretmen, okulun yetkili kişisi olarak atanmaktadır. Okul profilleri oluşturulurken, okulun bilgilerinin doğru ve eksiksiz girilmesi, ve okulun tanıtımına katkıda bulunacak fotoğrafların yüklenmesi bağışçılarla iletişimi kuvvetlendirmekte ve isteklerin karşılanma yüzdesini artırmaktadır. Site üzerinde oluşturulan profil sayfasının yanında, öğretmenler okulları için sosyal medyada (Facebook, Twitter) profil sayfaları açarak daha geniş kitlelere hitap etme şansını değerlendirebilirler.

Okul profillerinin oluşturulmasının ardından okullar, yılın herhangi bir zamanında bağış ihtiyaçlarını bağışçılara duyurabilirler. Öğretmenler, Bir Silgi Bir Kalem katalogundan seçtikleri ürünleri okullarına tanınan limit dahilinde bağış isteği olarak yayınlayabilirler. Aynı zamanda, bağış istekleri hakkında bağışçılara hitaben yazacakları bir yazı, öğretmenlerin bağışçılarla daha kuvvetli bir iletişim kurmalarını sağlamakta ve bağış sürecini hızlandırmaktadır. İstek taleplerinin karşılanması durumunda, yetkili öğretmenler, teslim aldıkları ürünün kullanıldığını bir fotoğraf aracılığı ile paylaşmakta ve öğrencilerle birlikte bağışçıya hitaben bir teşekkür mektubu yollamaktadır. Bağış sürecinin başarılı bir şekilde tamamlanması ile beraber, okulun istek limiti artırılmakta ve gelecekte daha yüksek tutarlı istekler yayınlamalarına imkân verilmektedir.

Öğretmenlerimiz, bağış sürecinin eksiksiz ve doğru tamamlanması için sorumluluklarına ve diğer gerekli bilgilere Sıkça Sorulan Sorular bölümünden ulaşabilirler.

Bir Silgi Bir Kalem
feedback